Czy można wymienić stare drzwi bez konieczności usuwania starych futryn i robienia kosztownego remontu? Czy da się zamocować nowe drzwi na starej ościeżnicy?

Nie zawsze spełnienie marzenia o nowych drzwiach musi się wiązać z wymianą starych futryn.

Większości osób wydaje się, że wymiana drzwi w mieszkaniu to zawsze konieczność przeprowadzenia dużego kosztownego remontu.

Wykuwanie starych futryn nieuchronnie wiąże się z uszkodzeniem ścian. Uszkodzone podczas wyjmowania starej futryny ściany wymagają następnie szpachlowania i szlifowania. Po takich naprawach konieczne staje się malowanie co najmniej całej ściany, jak nie całego pomieszczenia a najczęściej dwóch pomieszczeń które łączą wymienione drzwi. Pociąga to za sobą koszty, czas, bałagan. Ponadto, jeżeli wymieniamy drzwi łazienkowe czy kuchenne usuwanie futryny może wiązać się z jeszcze poważniejszym remontem, bo naprawy czy wymiany mogą wymagać płytki ścienne.

Niekiedy wymiana futryny poniesie za sobą również konieczność ingerencji w podłogę. Do kosztu remontu trzeba zatem doliczyć naprawę podłogi, która może okazać się szczególnie kosztowna i uciążliwa w przypadku podłóg twardych: wykończonych drewnem, płytkami lub kamieniem.

Wymiana drzwi bez usuwania futryn

Istnieją dwie metody, które można zastosować, jeżeli chcemy wymienić drzwi w swoim mieszkaniu bez zbędnego bałaganu i dużych kosztów związanych z remontem. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, które trzeba przeanalizować zanim zdecydujemy się na jeden z wariantów montażu nowych drzwi na stare metalowe futryny.

Wordpress themes JazzSurf